Balustrat, Korkuluk, Küpeşteler

Yapılar oluşturulurken belirlenen bir mimari özelliğe göre tasarımlar tercih edilebilir. Bunlar mekanların iç veya dış alanlarında çeşitli tercih edilebilir. Mimari yapıların hem iç hem de dış alanında bulunan bir unsur da korkuluklardır. Alüminyum, beton, ahşap tarzı birçok farklı malzeme ile bunlar kullanılmaktadır. Prekast da bu işlemlerde tercih edilen avantajlı seçeneklerden biridir. İçerdiği silis kumu, beyaz çimento, alkali dayanımlı cam elyaf ve su ile birlikte daha güvenilir yapıların oluşmasına olanak sağlayan prekastla balustrat, korkuluk ya da bir diğer adıya küpeşteler üretmek de basit olmaktadır. Kimi modellerinde ince bir işçiliğin gerekli olduğu bu uygulamalar prekastın üretim teknolojisi sayesinde istenen tasarımları elde edebilirsiniz. Firmamız da dış cephe kaplama uygulamaları kapsamında bu uygulamaları özgün ve kaliteli seçenekleriyle sunmaktadır. 

Dış Cephe Kaplamada Prekast İşlemleri

Mimari yapıları ön plana çıkaran tercih ettiği malzeme ve bunlara verilen formlardır. Prekastın da kendi içerisinde sağlamış olduğu sağlamlık, ısı yalıtımı özelliği dışında istenen tasarımlara prekast söve işlemiyle sağlanır. Estetik bina süsleme elemanları arasında gösterilen bu uygulamalar prekast ile birlikte daha sağlam üretilebilmektedir. Üstelik grc yani prekastın üretimi ve montajı her mevsimde yapılmasından dolayı işin firma ve kullanıcı tarafında da beklenen avantajlardan fazlasını sağlayabilmektedir. Daha çok korkuluk olarak bildiğimiz balustrat, bir diğer adıyla küpeşteler, prekastın sağladığı tasarım avantajıyla istediğiniz modelleriyle yapılarınıza kazandırılabilir. Balkonlarda veya merdivenlerde bu işlemleri görmekteyiz. Korunaklı bir sistem amacıyla tercih edilse de tasarımıyla bir yapıya daha göz alıcı özellik katabilmektedirler. 

Prekast Korkuluk İçin Dekoratif Uygulamaları

Prekast cephe kaplama işlemlerinde balustrat seçeneklerini merdiven korkuluğu ve balkon korkulukları olarak görmekteyiz. Balkon girişleri ve merdiven kısımlarıyla bağlantıyı sağlar. Yapıda kullanılan kat silmeleri, kolon başlıkları, arkad ve pedimentleri gibi unsurlara göre uyumlu olarak tercih edilmektedirler. Balkon korkuluk modelleri seçerken prekastın tasarım noktasında sunduğu çeşitlilikten faydalanabilirsiniz.Korkulukları oluşturan ayaklar ile birlikte trabzan kısmında modern, klasik, retro ya da istediğiniz herhangi bir mimari etkiyi çok daha rahat kullanabilirsiniz. Alüminyum, ahşap, demir veya plastik gibi unsurlardan yapılan modelleri olsa da bu materyaller zamanla ısı ve yağmur karşısında form özelliklerini kaybedebilmektedir. Ancak prekast ısı yalıtımı ve darbelere karşı dayanıklılığı ile her ortamda kullanılabilir. 

Balustrat ve Korkuluk Tasarımlarında Beonsan’ın Sundukları

Yapılarınızı oluştururken her aşamayı en ince detayına kadar düşünürsünüz. Çünkü bu tercihleriniz yapılarınızda sizinle beraber uzun bir süre duracaklardır. Tercihlerinizin estetik ve sağlam bir yapıda olmasını isterseniz prekastı bu konuda en avantajlı seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Malzemelerinin hazırlanması, kalıplarının tasarımı ve içeriğin kalıplara dökülmesi ile montajının yapılması aşamalarında diğer sistemlere göre çok daha fazla avantajı bulunmaktadır. Prekast dış cephe kaplama işlemlerinde de estetik görünümü en üst seviyede sağladığı gibi ısı yalıtımı ve dayanıklılığıyla da öne çıkar. Söve işlemleri de bunlara ekstra destek sağlamaktadır. Prekast balustrat, prekast küpeşteler gibi işlemlerinde yapıya estetik görünümle birlikte yalıtım ve sağlamlık da katılabilir. Beonsan, prekast korkuluk modellerinde de yapılarınız için en estetik ve sağlam işçiliği sunmaktadır. İşlemler hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz firmamızla irtibat sağlayabilirsiniz. 

prekast dış cephe kaplama

prekast söve

küpeşteler

merdiven korkuluğu

balkon korkuluk modelleri

balkon korkulukları

Previous Giriş Arkad ve Pedimentleri

Leave Your Comment

Bilgi Al