Kocaeli Prekast

Her şehirde farklı işlemler sırasında gördüğümüz prekast cephe ve prekast beton işlemleri, yapıya estetik ve sağlamlık katmaktadır. Hava koşullarından etkilenmeden üretiminin yapılması ve uygulamasının yapılması da prekastın önemini daha da artırmaktadır. Sağlam ve estetik yapı dışında, işlemler sırasında zaman kaybı yaşanmamasını da sağlar. Türkiye’de sanayi ve turizmin bir arada olduğu, doğa, kış ve yaz tatillerine elverişli doğasıyla gözde şehirlerden biri olan Kocaeli’de de prekast çalışmaları çok farklı yapılarda görülebilir. Kocaeli prekast çalışmalarını daha detaylı incelemek isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kocaeli Prekast Ürünlerimiz

Kocaeli kenti tarih, sanayi, spor ve turizm gibi birçok yapıyı barındırmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde yapılarda da çok değişik formlar görülür. İzmit prekast çalışmalarında öncelikle yapının sağlam olması amacıyla işlemler yapılır. Bu anlamda da bu bölgede prekast beton işlemleri sıklıkla tercih edilebilir. Kentin geçmişte yaşamış olduğu deprem felaketi de göz önüne alınırsa, eski binaların iyileştirilmesi ve yeni yapı inşalarında prekast mono fiber özelliğinden faydalanılmaktadır. Kentte ayrıca yaz ve kış turizmi için tesisler, üniversite, resmi kurumlar bulunur. Her bir yapıya uygun prekast işlemleri gerçekleştirilir. Özel Dizayn Cephe Elemanları daha çok konut ve resmi kurumlar için yapılır. Isı Yalıtımı Cephe Kaplama Panelleri de aynı şekilde yeni veya eski yapılarda eklenebilmektedir. Bunların dışında ise 

Kabuk Cephe Kaplama Panelleri, Kat Silmeleri, Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları, Köşe Kaplamalar, Giriş Arkad ve Pedimentleri, Payanda ve Eliböğründeler gibi işlemler de Kocaeli’deki yapılarda tercih edilebilmektedir. 

Kocaeli Prekast Uygulamaları

Toplu konut, resmi kurum veya kongre salonu gibi yapıların oldukça fazla olduğu Kocaeli’de bu anlamda ısı yalıtımına yönelik olarak prekast kaplama gibi işlemler çokça görülür. Bu uygulama özel konutlar dışında resmi veya işletme yapılarında da kullanılır. Isı ve ses yalıtımı gibi özelliğiyle istenen tasarruf sağlanmaktadır. Bununla birlikte kentin sanayi ve turizm potansiyeli ile birlikte bu alanlardaki yapılarda da prekast söve ve beton gibi işlemler uygulanmaktadır. Resmi veya özel işletmeler için ayrıca prekast cephe çizimi de yapılmaktadır. 

Kocaeli Prekast Montaj

Prekast işlemlerinde her yapı için özel formlar oluşturulabilir. İşlemlere başlanırken ilk olarak yapı için yapılacak ölçü ve diğer işlemler belirlenir. Fabrikada özel olarak hazırlanan ürünlerin çıkışı sonrasında ise mobil veya sabit vinçler yardımıyla bunların yapı alanına getirilmesi sağlanır. Ürünlerin az da olsa aşınma gibi ihtimaline karşı ürünler çinko ile kaplanarak işleme hazır hale getirilir. Ardından yapıda prekast işlemleri uygulanır. Eğer boş kalan bölümler varsa silikon ve dolgu gibi malzemelerle bu alanlar kapatılır. İstenen renklerle birlikte montaj işlemleri tamamlanır. 

Kocaeli Prekast Dış Cephe Kaplama

Prekast dış cephe kaplama istenen formlar dahilinde farklılıklar gösterebilir. Kat silmeleri, Payanda ve Eliböğründeler ya da Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları gibi birbirinden farklı dış cepheye ait işlemler bulunur. Kocaeli’de de bu anlamda yapılan en son çalışmalardan biri olan Kocaeli Uluslararası Kongre Kompleksi incelenebilir. İstenen sade ve estetik görünümle birlikte işlem yapılan eski yapı, eklemelerle birlikte daha sağlam hale getirilmiştir.

Kocaeli Prekast Cephe Fiyatları

Yapı inşası birbirinden farklı malzeme ve işlemler kullanılır. Prekast ise günümüzün yeni beton sistemlerindendir. Yapı temelinde ve dış cephe gibi her alanda görebileceğimiz bu işlem zaman tasarrufu, ısı ve ses yalıtımı yapar, mono fiber yapısıyla da sağlam yapılar oluşturur. Tercih edilecek işlemler farklılıklar gösterdiğinden prekast cephe fiyatları da farklı oranlarda olabilmektedir. Kimi yapılarda belirli bir alanda işlem yapılabilir, bu yüzden prekast cephe m2 fiyatları için öncelikle sahip olduğunuz yapının özellikleri dahilinde bir danışmanlık sürecine başlayabilirsiniz. Bunun için ise firmamızla iletişime geçebilir, prekast işlem ve fiyatları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. 

Bilgi Al