Bursa Prekast

Başta dış cephe olmak üzere peyzaj gibi alanlarda da kullanılmakta olan prekast beton, özellikle son yıllarda giderek öne çıkan bir sistemdir. Geleneksel tarzın dışına çıkarak dikkat çekici tasarımların gerçekleştirildiği prekast uygulamaları, Bursa’da devam etmektedir. Yeşilliği, kültürel zenginliği ve gelişmiş imkanları ile öne çıkan Bursa’da, önemli yapıların dış cephe kaplamalarında prekast uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Bursa Prekast uygulaması örnekleri için sayfamızda yer alan proje örneklerini inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bursa Prekast Ürünlerimiz

Bursa’da şehrin atmosferine uygun tasarımlara sahip yapılar için uygulanan prekast beton, dayanıklı yapısı ile öne çıkar. Fabrikada üretimi yapılan bu malzeme, klasik betona oranla oldukça hafif yapıya sahip olup çalışma alanına kolaylıkla nakliye edilebilmektedir. Bu özellikleri ile birçok önemli yapıda karşımıza çıkan Bursa prekast ürünlerine örnek olarak;

 • Kapı söveleri,
 • Kemerli ve kilit taşlı pencere prekastları,
 • Korkuluk ve küpeşteler,
 • İslami formlar,
 • Özel dizayn edilmiş cephe elemanları,
 • Kabuk cephe kaplama panelleri,
 • Isı yalıtımı cephe kaplama panelleri

sayılabilir. Birçok uygulamada örneklerini görebileceğimiz bu ürünler, Bursa’da kente estetik katmaya devam etmektedir.

Prekastın Avantajları Nelerdir? 

Özellikle dış cephe kaplama çalışmalarında kullanılan prekast uygulaması, birçok avantaj sağlamasıyla bilinir. Prekast betonun sahip olduğu yapısal özellikleri, bu uygulamanın yer aldığı yapılara hem estetik hem de işlevsel açıdan avantajlar sunar. Prekastın avantajları arasında;

 • Prekast cephe kaplama, her zevke hitap edebilecek şekilde sayısız desen ve dokuda üretilebilmektedir. 
 • Yüksek alkali cam elyafların kullanıldığı prekast betonlar, sağlamlığı ile öne çıkmaktadır.
 • Su geçirmez ve yanmaz yapısı ile zorlu koşullara karşı dayanıklıdır.
 • İnce kabuk kalınlığı ve hafifliği ile bina dış cephesinde ağırlık oluşturmaz.
 • Farklı ebatlarda üretilebilme imkanı sağlar.
 • Şiddetli rüzgarlara ve depreme dayanıklıdır.

Bursa Prekast ve Mono Fiber

Bursa prekast uygulamaları ile ortaya konulan projeler, gerek tasarımları gerekse dayanıklı yapıları ile öne çıkmaktadır. Özel tasarım oluşturulan dış cephe kaplamalar, aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı sağlama özelliğine sahiptir. Mono fiber, Bursa’nın yanı sıra Türkiye’de birçok büyük kentte yapı inşaatlarında kullanılmaktadır. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde mono fiber uygulamaları, hayati önem taşıyan avantajlar sunmaya devam etmektedir. Üretim, nakliye ve montaj aşamalarında sağladığı kolaylıklar, günümüzde olduğu kadar gelecekteki dış cephe kaplama uygulamalarında da prekastın önemli bir yere sahip olacağını göstermektedir.

Bursa Prekast Uygulamaları

Cam elyafla güçlendirilen prekast betonun içeriğinde silis kumu, beyaz çimento, su ve bazı kimyasal bileşenler bulunur. Ortaya çıkan karışım, esnekliği ve dayanıklılığı ile çeşitli yapı inşaatlarında kullanılmaktadır. Dünyada adını duyuran prekast, ülkemizde de son yıllarda yaygın olarak tercih edilmeye devam ederken, bu uygulamanın örneklerini Bursa’da da görmekteyiz. Bursa prekast uygulamaları kapsamında başarılı işlere imza atan Beonsan, müşteri taleplerine göre zenginleşen tasarımlar ortaya koymaktadır. 2014’te tamamlanan İşyeri Bursa projesi, bu uygulamaların en güzel örneklerinden biridir. 

Bursa Prekast Fiyatları

Prekast dış cephe kaplama uygulamaları için hazırlanan prekast beton, geleneksel betona göre farklılıklar içermektedir. Bu farklılıkların, fiyat tablosuna da yansıdığı söylenebilir. Bursa prekast fiyatları, çeşitli detaylara göre değişiklik göstermekte olup fiyatları belirleyen unsurlar arasında uygulamanın yapılacağı şantiyenin özellikleri başta gelir. Bunun yanı sıra şantiyenin konumu ve uygulama için istenen özel tasarımlar, fiyatlar üzerinde etkilidir. Özel tasarım kalıplar oluşturulması ve farklı kalıp ihtiyacı, maliyeti artırabilmektedir. Prekast fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bilgi Al