Antalya Prekast

Yapı inşaatlarına estetik ve sağlamlık katan, günümüzün en önemli beton sistemlerinden olan prekast, her mevsim koşulları altında üretilebilir. Bu özelliğiyle birlikte farklı amaçlar için de olsa tüm kentlerde tercih edilebilir. Kimi şehirlerde ısı yalıtımı amaçlı olarak tercih edilse de bazı şehirlerdeki yapılarda estetik görünüm ve sağlamlık için daha çok tercih edilebilmektedir. Türkiye’nin çok sayıda güzelliğe sahip kentlerinden Antalya’da da ısı yalıtımı ve estetik görünüm amaçlı olarak yapılarda kullanıldığını görebilmekteyiz. Antalya prekast uygulamaları için sitemizdeki örnekleri inceleyebilirsiniz. 

Antalya Prekast Uygulamaları

Her kentin kendine göre bir mimari tarzı vardır. Sahip olmuş olduğu iklim özellikleri de bu mimari yapıya etki edebilmektedir. Ülkemizde sıcaklıkların en çok yaşandığı şehirlerden biri olan Antalya’da kış aylarında da rüzgarın etkisini oldukça artırdığını da duymuşuzdur. Böylesine iki farklı iklim özelliğindeki bir kentte yapı inşaatlarında da öncelikle sağlamlık ve ısı yalıtımına öncelik verilebilir. Bu amaçla da yapılan işlemlerde prekast dış cephe kaplama seçenekleri tercih edilmektedir. Bu işlem sayesinde yaz ve kış ısı yalıtımını en iyi şekilde sağlasağlanır, olumsuz hava koşullarına karşı da sağlam bir yapı inşa edilir. 

Antalya Prekast Ürünlerimiz

Prekast işlemlerinde Antalya özelinde yapılan çalışmalarda ısı yalıtımı ve sağlamlık dışında estetik bir görünüm de amaçlanır. Aynı zamanda turizm kenti olan Antalya’da bu amaçla çok sayıda işletme ve kuruma, prekast söve işlemiyle özel mimari formlar kazandırılmıştır. Kentin iklim özellikleri için uygulanan prekast işlemi Isı Yalıtımı Cephe Kaplama Panelleri olurken, yapının sağlam bir temele sahip olması için prekast beton işlemi uygulanır. Dış cephede ise Antalya için Kat Silmeleri, Köşe Kaplamalar, Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları, Giriş Arkad ve Pedimentleri, Payanda ve Eliböğründeler, Balustrat, Korkuluk, Küpeşteler ve Kapı Söveleri işlemlerinin uygulandığını görebiliriz. Bu uygulamalardan kimileri dış cephede yer alırken kimileri de iç alanlarda kapı ve duvar dizaynlarında, korkuluk ve merdiven gibi alanlarda ya da vazo gibi eşyalarda dekor amaçlı olarak yapılmaktadır. 

Antalya Prekast ve Mono Fiber

Prekastın sahip olmuş olduğu sağlamlık mono fiber özelliğinden gelmektedir. Bu özelliği prekast ürününü yapı inşaatında sert darbelere karşı da korur. Mono fiber yapı, prekast kaplama yapılan yapıyı hem depreme karşı dayanıklı hale getirir hem de rüzgar gücüne karşı dayanma gücü verir, ısı yalıtımını da sağlar. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda hangi amaç için istenirse ona uygun bir yapıda olan çok özel ve güçlü bir beton sistemi olduğunu anlayabiliriz. Antalya özelinde de ihtiyaç duyulan estetik görünüm, sağlamlık ve rüzgar gücüne karşı dayanıklılık gibi tüm ihtiyaçlar prekast uygulamasıyla karşılanmaktadır. 

Antalya Prekast Fiyatları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapı inşası alanında oldukça önemli sistemler kullanılmaya başlandı. Geçmişten de kimi yapılarda görebildiğimiz prekast işlemleri günümüzde de geliştirilerek kullanılmaya devam edilmektedir. İster yapının betonarme işlemlerinde olsun isterse dış alanda prekast cephe olarak tercih edeceğiniz sistem, yaşam alanınıza hem güç hem de estetik görünüm katacaktır. Sahip olmuş olduğunuz işletme veya konutlarınız için birbirinden ayrı ve güzel işlemleri uygulatmak, Antalya prekast fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Bilgi Al