İzmir Prekast

Dış cephe kaplama çeşitlerinden biri olan prekast, günümüzde en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Sahip olduğu özellikler ve sağladığı avantajlarla birlikte farklı alanlarda uygulanmaya devam ediyor. Prekast dış cephe kaplama, tüm doğal şartlara uyum sağlayabilen aynı zamanda yalıtım açısından tasarruf sağlayan bir çalışmadır. Bu noktada İzmir prekast uygulamaları ile birçok yapıda önemli çalışmalar yapılmış, estetik bir görünümün yanı sıra dayanıklı yapılar, kente kazandırılmıştır. 

İzmir Prekast Cephe Çözümleri

Her zevke ve ihtiyaca cevap veren prekast, büyük yapılarda kolay uygulama imkanı sunar. Gelişmiş yapıları ile öne çıkan İzmir’de de, cephe kaplama ihtiyaçlarına en hızlı ve pratik çözüm, prekast uygulaması ile sağlanmaktadır. Peki son yıllarda prekasta artan talep, prekast nedir? sorusunu da beraberinde getirmiştir. Prekast, içeriğinde bulunan cam elyafı lifi, silis kumu, beyaz çimento, su ve kimyasal katkılar ile klasik betone göre yüksek performans gösteren bir beton türüdür. İzmir prekast cephe çözümlerinde uygulamalar, farklı aşamalarla gerçekleştirilmektedir.

 • İlk adım olan proje aşamasında öncelikle bir çizim ve tasarım elde edilir. Bu aşamada ölçüm ve çizimler detaylı şekilde hazırlanarak kağıt üzerinde işlemler gerçekleştirilir.
 • Üretim aşamasında, kalıp çalışmaları ve prekast hammaddesi hazırlanır. Bu süreçte, projenin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun kalıplar kullanılır.
 • Montaj aşamasında, fabrikada üretilen parçalar nakliye araçları ile prekast cephe kaplama uygulamasının yapılacağı şantiye alanına getirilir. Bu aşamada cephe elemanları kat kat ilerlenerek monte edilir.
 • Silikon aşamasında cephe elemanları arasında boşluklar bırakılarak silikon uygulaması gerçekleştirilir. Boşlukların sebebi ise deprem ya da herhangi bir sarsıntı anında paneller arasında hareket alanı bırakmaktır.
 • Son adım olan boya aşamasında ise cephe, son haline getirilerek çalışma teslim edilir.

İzmir Prekast Ürünlerimiz

Hayal edilen tüm tasarımları gerçekleştirmeye yönelik çalışmalar yürüten Beonsan, birçok alanda önemli işlere imza atmaya atmaya devam ediyor. Bu kapsamda sunulan prekast ürünlerine bakıldığında;

 • Kapı söveleri,
 • Kolon ve kolon başlıkları,
 • Kemerli ve kilit taşlı pencere prekastları,
 • Saksı ve vazolar,
 • Korkuluk ve küpeşteler,
 • Kabuk cephe kaplama panelleri,
 • İslami formlar

Prekast uygulamalarının yer aldığı prekast katalog ile daha detaylı ürün ve çalışmalara göz atmak mümkün.

İzmir Dış Cephe Kaplama

Dış cephe panelleri üretilirken kullanılan prekast tekniği, beklentilerin ötesinde bir sonuca ulaştırmaktadır. İzmir prekast cephe çözümleri ile oluşturulan dış cephe tasarımları, göze hitap ederken aynı zamanda dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar. Kolay montaj işlemleri sayesinde İzmir dış cephe kaplama çalışmalarında istenilen şekil ve motifler, yapılara kolaylıkla uygulanabilmektedir. 

Dış cephe kaplamalarında prekast uygulamaları tercih edilmekte olup bu tercihte, uygulama avantajları önemli yer tutar. Fabrika ortamında üretilen prekastın işçilik kalitesi oldukça yüksektir. Ayrıca hafif yapısı sayesinde kolayca montajı yapılan prekast beton, rüzgar, yağmur, deprem gibi koşullara karşı dayanıklılık sağlar. İzmir dış cephe kaplama firmaları arasında öne çıkan Beonsan, prekast uygulaması ile başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

İzmir Prekast Fiyatları

Klasik beton uygulamasına oranla günümüzde daha sık tercih edilen prekast beton, dünyada olduğu kadar ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır. İzmir prekast uygulamaları başta olmak üzere İstanbul prekast ve Ankara prekast uygulamaları ile Beonsan, bu alanda adını duyurmaya devam ediyor. İzmir dış cephe kaplama fiyatları, kullanılan klasik yöntemlerin maliyetlerine oranla daha uygun bir fiyat aralığına sahiptir. İzmir prekast firmaları arasında fiyat performans açısından en başarılı uygulamaları gerçekleştiren Beonsan ile iletişime geçerek İzmir prekast fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Al