Ankara Prekast

Temel yapı inşaatı ve dış cephe uygulamalarında kullanılan yeni beton sistemlerinden prekast, kullanıldığı yapıya sağlamlık, yalıtım özelliği katar, estetik bir görünüm kazandırır. Üstelik prekastın her mevsim uygulanabilecek bir formda olması da yapı inşaatlarında büyük avantajlar sağlıyor. Birbirinden farklı mevsim özelliklerine sahip kentlerde de bu çalışmaları görebilmemiz mümkün oluyor. Bundan dolayı da prekast üretimi ve tercihi her geçen gün artmaktadır. Ankara Prekast çalışmaları hem kent içerisinde resmi, sanat ve konut alanlarında çok farklı yapılarda kullanıma uygun olarak değerlendiriliyor.

Ankara Prekast Uygulamaları

Prekast uygulamaları içerisinde Ankara’da da çok farkı yapılarda bu ürün uygulanabiliyor. Kentin sahip olmuş olduğu resmi yapı, eğitim ve sanat kurumlarının fazla olmasıyla birlikte kent içerisinde çok farklı mimari yapılarda prekast uygulamasını görebilirsiniz. Motif ve şekil verme yöntemi olarak kullanılan prekast söve de tamamen bu farklı mimari yapılara göre kullanılabiliyor. Ankara dış cephe kaplama olarak da prekastın en fazla kullanıldığı yerlerden biridir. Hava koşullarına karşı kullanılan prekast ses ve ısı yalıtımıyla tasarrufu da sağlar. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi resmi kurumlar dışında Tim Towers Konut tarzında yaşam alanı projeleri, Ekpet İnşaat Ofis gibi işyeri uygulamaları Ankara’daki prekast uygulamalarından sadece birkaçı olarak örnek gösterilebilir.

Ankara Prekast Ürünlerimiz

Ankara prekast uygulamaları hem yapı temel inşaatı hem de dış cephe kaplamalarında tercih edilmiştir. Bu yapılarda kullanılan prekast ürünlerine baktığımızda ise; Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları, Köşe Kaplamalar, Kat Silmeleri, Giriş Arkad ve Pedimentleri ve Kabuk Cephe Kaplama Panelleri ürünlerinin çoğunlukla tercih edildiğini görebiliriz. Her kurum ve yapı için ayrı bir formun en çok kullanıldığı kentte estetik işlemler dahilinde de Kapı Söveleri, Özel Dizayn Cephe Elemanları ve Isı Yalıtımı Cephe Kaplama Panelleri de tercih edilmektedir.

Ankara Prekast ve Mono Fiber

Prekast sisteminin sahip olmuş olduğu bir diğer özellikte esnek bir yapıda olmasıdır. Mono Fiber olarak adlandırdığımız bu sistem daha çok yapı inşaatlarının temel aşamalarında uygulanır. Dayanıklı yapısıyla depreme karşı ve olumsuz hava koşullarında yaşanabilecek darbelere karşı dayanıklılık sağlar. Yapı inşaalarında en çok yaşanan olumsuzluklarından biri hava koşullarıdır. Prekast kullanımıyla tüm bu engellerin önüne geçilebilir. Ankara gibi sert iklimi olan kentlerde de ister temel yapı için olsun ister prekast dış cephe kaplama işlemlerinde hava koşullarından etkilenmeksizin prekast üretimi ve uygulamaları yapılabilir.

Ankara Prekast Fiyatları

Prekast sistemi kuşkusuz ki yapı inşaatları, peyzaj ve kent mimarisi için önemli bir yer tutmaktadır. Geçmişten bugünümüze baktığımızda işin sağlamlığı ile birlikte estetik kazandırılması da dikkat edilen önemli bir işlem olmuştur. Prekast da günümüze bu iki özelliği birlikte taşıyan bir sistem olmuştur. Her yapı için farklı boyut ve motiflerle görebildiğimiz işlemleri bünyesinde barındıran uygulamanın fiyat konusunda da tek bir değerlendirme kriteri bulunmaz. Ankara prekast fiyatları kullanıldığı alan, tercih edilen teknik gibi kriterler dahilinde belirlenebilir. En doğru işlem bilgisi ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilmek adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi Al