İstanbul Prekast

Dış cephe, bina temel inşaatı ile birlikte peyzaj alanlarında gördüğümüz prekast ürünleri, kullanıldığı alana hem estetik görünüm katar hem de sağlam yapısıyla su, enerji ve ses yalıtımını sağlar. Bunların sonucunda prekastın kullanım talebi günden güne artmaktadır. İstanbul Prekast çalışmaları, kentin yapısına uygun olarak gerçekleştirilir. Çalışmalar doğrultusunda işlem yapılan yapı estetik görüntüsüyle birlikte kentin yapı güzellikleri arasında yerini alır. 

İstanbul Prekast Ürünlerimiz

Yapı işlemlerinde resmi, eğitim veya konut alanlarında sade bir form dışında estetik bir formda dış cephe isteği olabilir. Prekast ürünleri de bu isteği her zevke uygun olarak karşılayan modern beton sistemlerindendir. Temel inşaat kısmında prekast beton yapıya sağlamlık katarken, prekast cephe ise istenen ölçü ve motiflerle birlikte estetik görüntüyü kazandırır. Rüzgar gücüne dayanıklı formdadır ve artık her alanda ihtiyaç duyulan ısı ve ses yalıtımını sağlar. Bu sayede enerji tasarrufuna da katkıda bulunur. 

Estetik görünüm kazandıran prekast ürünleri arasında gösterilen;

  • Kat Silmeleri,
  • Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları,
  • Köşe Kaplamalar,
  • Giriş Arkad ve Pedimentleri,
  • Payanda ve Eliböğründeler,
  • İslami Formlar,
  • Kabuk Cephe Kaplama Panelleri, ürünleri yapının dış cephesinde istenen mimari forma uygun olarak dizayn edilebilir. 

Bunun dışında farklı alanlar için ise Kapı Söveleri, daha çok iç alanda uygulanan prekast işlemidir. Kolon ve kolon başlıkları ise açık alan yapılarında sıklıkla rastlanır. Bazı büyük yapıların dış cephesinde de tercih edilebilir. Prekast sistemiyle dekor amaçlı yapılan saksı ve vazolar da vardır. İster yapı içerisinde olsun ister yapı dışındaki merdiven, korkuluk gibi alanlarda prekast sisteminin kullanıldığı Balustrat, Korkuluk, Küpeşteler model seçeneği de bulunur. 

Özel konutlarınız için ya da resmi kurumlara özel olarak Özel Dizayn Cephe Elemanları da talep gören prekast ürünleri arasındadır. Ayrıca prekastın sağladığı yalıtım avantajı doğrultusunda Isı Yalıtımı Cephe Kaplama Panelleri de ayrı olarak tercih edilebilir işlem ürünleridir. 

İstanbul Prekast Cephe Kaplama


Prekast işlemi, cephe kaplama olarak tercih edildiğinde iki farklı form seçeneği karşınıza çıkabilir. Bunlar panel ve dekoratif seçenekleridir. Panel seçeneğinde yapı için istenen yalıtım hedeflenerek prekast ürünü üretimi sağlanır. Bu ürünler, rüzgar ve suya dayanıklı yapısıyla ısı yalıtımını sağlar. Ses yalıtım özelliğiyle de özellikle toplu konut binaların da en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. 

Dekoratif amaçlı olarak kullanımda ise prekast dış cephe kaplama olarak üretilir. Burada istenen şekil ve motifler elde edilerek, yapının dış cephesine monte edilir. İstenen form verilmesi için ise prekast söve işlemi uygulanır. Eski zamanlardaki dış cephe işlemlerine baktığımızda işlenen özel motifler, kolonlara verilen şekiller, kapı asmaları, balkon veya merdivendeki özel işlemler gözümüze çarpar. Prekast kaplama, bu işlemlerin günümüzdeki modern halidir. 


İstanbul Prekast Sektöründe Mono Fiber’in Yeri


Konut veya özel yapılar için estetik dışında elbette dayanıklılık da aranır. Isı yalıtımıyla enerji tasarrufu sağlaması prekastın en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte mono fiber yapısı da yapıyı depreme karşı dayanıklı hale getirir. İstanbul Prekast sektöründe mono fiberin yeri ise bu özelliğinden dolayı çok daha fazla dikkate alınmasını ve kullanılmasını sağlar.  

Deprem kuşağı içerisinde yer alan ülkemiz için bazı kurum ve konut yapılarından depreme dayanıklılık raporu gibi belgeler istenebilir. Mono Fiber içerisindeki yapı, prekast ürününün depreme, olumsuz hava koşullarındaki sert darbelere, rüzgara karşı dayanıklı bir formda olmasını sağlar. Esnek yapısıyla birlikte hasar oranını çok daha azaltır. 

Yapı inşaatları yeri geldiğinde olumsuz hava koşulları altında yapılabiliyor. Prekast ürünleri dışındaki yapı malzemeleri bu süreçte hasar görebilecek bir durumda iken prekast ürünleri ise fiber yapısı sayesinde her koşulda işlemi yapılabilir. Hem dayanıklı olması hem de zaman tasarrufu sağlayabilmesiyle İstanbul Prekast sektörüne en çok katkı sağlayan özelliğidir.

İstanbul Prekast Fiyatları

Kullanıldığı her yapıya estetik görünüm ve dayanıklılık katan prekast ürünleri, kent dokusu için de çok önemli bir yapı malzemesidir. Düz ve sade yapılar yerine kentin kültüründen parçaları, bulunduğu yapı içinde isteyen çoğu kimse prekast sisteminin bu özelliğinden faydalanabiliyor. Bahçe, otopark, hastane, resmi kurumlar, eğitim kurumları, konut alanları, metro gibi birçok alanda prekast işleminin modern görüntüsünden faydalanılabilir. 

Prekast cephe kaplama işlemleri hem yöntemi hem de işlem yapılan alan anlamında farklılıklar gösterebilir. Bu durum tamamen talep tercihi olduğundan prekast cephe fiyatları da tek bir değerlendirmeyle belirlenemez. 

İstanbul Prekast fiyatları hakkında en doğru bilgiyi almak ve yapı alanınız için estetik, modern prekast ürünlerini incelemek isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bilgi Al