Isı Yalıtımı Cephe Kaplama Panelleri

Isı yalıtımı işlemi, yapılarda geçmiş zamandan beri tercih edilen bir sistemdir. Ancak geçmiş sistemlere baktığımızda ısı yalıtımı, beton ve dekora yönelik olarak motif çalışmalarını ayrı ayrı işlemlerle elde edebiliyorduk. Ancak yeni nesil beton sistemleriyle birlikte bu çalışmaları tek bir işlem altında toplayabiliyoruz. Prekast da tüm bu imkanları bir arada sunan ekonomik ve dayanıklı yeni nesil beton sistemlerindendir. Isı yalıtımlı prekast cephe paneli sayesinde yaşam alanlarında en ideal ısı elde edilir, sağlam bir yapıda da olmasıyla birlikte en yüksek ölçüde konforu sağlamış olur. 

Isıya ve Suya Dayanıklı Prekast Sistemi

Ev ya da iş yerlerinde, özel yapı projelerinde ısı yalıtımını sağlamak için önceleri köpüklerden yararlanılırdı. Ancak bu tek yönlü olarak fayda sağlayabiliyordu. Yanmaya karşı veya darbelere karşı çok dayanıklı değillerdi. Prekast kaplama ile ısı yalıtımında ısı, rüzgar, su, darbe ve yanmalara karşı dayanıklılığı bir arada sağlayabilmektedir. Dış cephe kaplama olduğu gibi iç kısımlarda da bu sistemden yararlanabilmektedir. Ayrıca bu işlemi sade bir panel yerine prekast söve tekniğinden yararlanarak da yapılarınızda tercih edebiliyorsunuz. Böylelikle ısı yalıtımı ile birlikte estetik görünümü de yaşam alanlarınıza taşımız oluyorsunuz. 

Depreme Karşı Yüksek Dayanıklılık

Prekast sisteminde bulunan bir diğer özellik ise mono fiber yapıdır. Darbelere karşı ekstra olarak dayanıklılığı olan bu özelliği sayesinde daha esnek bir yapıdadır. Üretilen prekast panellerin yapılara montajı yapılırken karşılaşabileceği darbeler olsun ya da deprem, sarsıntı gibi durumlarda yapının zarar görmemesini sağlar. Prekast beton işlemleriyle yapının temelinde bulunabilir. Prekast cephe işlemlerinde de yapının cephe kaplamalarına yardımcı olur. Dış cephede kullanılan karkas yani iskelet yapı arasına yerleştirilen prekast panelleri, dayanıklı formuyla ile yerinde daha sağlam olarak yer almaktadır. 

Alan ve Enerji Tasarrufu İçin Isı Yalıtımlı Prekast Kaplama 

Dış cephede estetik veya ısı yalıtımı sağlayan sistemler genelde kalın panellerden oluyordu. Ancak yeni nesil beton sistemlerinden prekast ile birlikte bu durum da ortadan kalkmış bulunuyor. Bu işin hem estetik görünümü açısından bir kazanım hem de binaya yük bindirilmemesi noktasında bir kazanç sağlamış oluyor. Prekast cephe kaplama seçeneklerinde paneller en sağlam malzemelerle yapılıyor. İnce formuyla karkas yapılar içerisine yerleştirilerek işlem tamamlanıyor. Malzeme bileşimleri sayesinde A1 yanmazlık özelliği, ısı yalıtımı sağlıyor sarsıntıya, darbeye karşı da dayanıklılık gösteriyor. Kullanıcılar bu özellikler sayesinde alandan ve enerjiden en yüksek şekilde tasarruf etmiş oluyor. 

Leave Your Comment

Bilgi Al