Kaliteli Prekast Cephe İçin 3 Kural

Yaşam alanlarımız olan yapıların inşasında birçok kural söz konusudur. Bu kurallar, dış cephe kaplama ile de doğrudan ilgilidir. Özellikle günümüzde prekast dış cephe kaplama uygulamalarının öne çıkmaya başlaması, birçok soru işaretini de beraber getirmektedir. Zamansız tasarımlar ve zamanın ötesine geçebilecek kaliteli prekast cephe için altın değerinde kurallara içeriğimizde göz atabilirsiniz. Üretim sürecinin öncesinde, üretim aşamasında ve sonrasında eşsiz tasarımlara en kaliteli haliyle ulaşabilmek için dikkat etmeniz gereken kurallar ve detayları sizler için sıraladık;

1.Yüksek Kalitede Malzeme

Yeni nesil bir beton olan prekast, özel bir karışımdan elde edilmektedir. Bu karışım içerisinde yer alan malzemelerin kullanım oranı ve elde edilen karışımın kalitesi, prekast cephe dayanıklılığı ile doğru orantılıdır. Prekast beton üretim sürecinde kullanılan malzemeler silis kumu, beyaz çimento, kimyasal katkılar ve alkali direncine sahip cam elyaf olarak sıralanmış olup bu malzemeler ile elde edilen prekast beton sistemi, kabuk panel ve yalıtımlı seçeneği ile birlikte kullanılabilir. Dış cephe kaplamalarında insanlara sunduğu ayrıcalıklarla öne çıkmakta olup aynı zamanda estetik ve zamansız tasarımlar elde edilebilmesini kolaylaştırmıştır. Elbette en önemli özelliği dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım olsa da kolay şekil verilebilen yapısı, beklenilen tasarımların elde edilmesi noktasında insanların ihtiyaçlarına cevap verir.

2.Profesyonel Montaj

Dış cephe uygulamalarında montaj aşaması, inşa aşamasında dikkat edilmesi gereken en hassas süreçlerden biri olabilir. İstenilen görünümün en kaliteli şekilde elde edilebilmesi için prekast montaj ekibinin kusursuz şekilde çalışması önemlidir. Elde edilen cephe kaplama malzemesinin kalitesi ne olursa olsun aslında projenin beklentileri karşılaması, montaj aşaması ile doğrudan ilgilidir. Bu sebeple kaliteli prekast cephe için önemli kurallardan biri de montaj işlemlerinin profesyonel şekilde gerçekleştirilmesidir.

Elbette proje süreci montaj işleminin gerçekleştirilmesiyle son bulmuyor. Sürecin tam anlamıyla bitmesi ve projenin tamamlanması için son adım olan silikon ve boya işlemleri, yüksek kalitede görünüm için önemlidir. Temiz bir görünüm için detay çalışılması gereken bu aşamada derz aralarına silikon uygulaması ile sağlam bir çalışma elde edilir. Aynı zamanda estetik bir görünüm için gerekli olan silikon – boya işlemlerinde doğru malzeme ve boya seçimi gerçekleştirildiği takdirde güneş ve yağmur başta olmak üzere fiziksel koşullara dayanıklı bir proje gerçekleştirilmiş olur.

Tavsiye İçerik: Prekast Firması Nasıl Seçilir?

3.Başarılı Prekast Firması Seçimi

Son ve en önemli kural, başarılı ve alanında uzman prekast firması seçmek olacaktır. Prekast cephe kaplama aşamalarının tümünde beklentilere cevap veren sonuçlar için projenizi şansa bırakmamalı, bu alanda güçlü referanslara sahip başarılı prekast firması seçimi yaparak süreci profesyonellere bırakmalısınız. Uygun malzemenin elde edilmesi, kalıba dökülmesi, kürleme ve şekillendirme işlemlerinden sonra montaj ve tasarım süreci gibi birçok aşamada profesyonel bir firma ile çalışmak, projenizin dikkat çekiciliği başta olmak üzere dayanıklılığı ve estetikliği için altın değerinde bir kural olacaktır.

Previous Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Kaplama Avantajları Nelerdir?

Leave Your Comment

Bilgi Al