Prekast Basamak

Yeni nesil beton sistemleri arasında dayanıklılığı ve estetik görünümü ile bilinen prekastı, yaşam alanları içerisinde neredeyse tüm aşamalarda görebilirsiniz. Evleri oluşturan kolon, kiriş ve cephe kaplama gibi bölümlerinin dışında dekoratif amaçlı olarak da tercih edilebiliyor. Ayrıca iç veya dış alanlarda kullanılan merdivenler için de prekast merdiven basamağı seçeneği vardır. Basamak seçeneklerini de aynı prekast tasarımlarında olduğu gibi farklı modelleriyle tercih edebiliyorsunuz. 

Prekast Basamak Özellikleri

Prekastın oluşturulduğu malzeme özelliklerine bakıldığında, sağlam, darbelere karşı dayanıklı, ısı yalıtımlı olduğu bilinir. Bu avantajı aynı özellikleriyle birlikte basamaklarda da kullanabiliyorsunuz. 

  • Prekast beton basamak daha estetik, doğal görünümü sağlar.
  • Farklı ölçülerle üretilebilir.
  • Aşınmaya, darbeye karşı daha fazla dayanıklılık gösterir. 
  • Model konusunda da oldukça farklı seçeneklere sahiptir. 

İç ve dış mekanlarda merdiven basamakları tasarımsal olarak daha farklı olabilir. Ayrıca merdiven basamakları ile birlikte merdiven korkulukları da prekastın üretim teknolojisinde üretilebilir. 

Prekast Basamak Üretimi

Prekastta iç veya dış alanlar için farklı işlemler vardır. Dış mekanlarda prekast söve ile birlikte kapı, pencere kenarlıkları yapılabiliyordu. Aynı şekilde prekast cephe kaplama seçenekleri de kişilerin tercihine göre farklı tasarımlarla yapılabilir. 

Prekast basamak üretimi de aynı bu işlemlerdeki gibi gerçekleştirilir. Basamak ölçülerine göre kalıpları tasarlanır ve kalıplara döküm işlemi gerçekleştirilir. Kürleme işlemleri de gerçekleştirilir. Hazır olan basamak kalıplarının, konut içi veya dışında hazırlanan iskelet sistemi üzerine montajı sağlanır. Prekast L Basamak, PVC bantlı, kumlama bantlı ve döne basamaklı gibi çeşitleri vardır. Prekast merdiven basamak fiyatları, üretimde tercih edilen tasarım, ek malzeme kullanılmasına göre değişkenlik de gösterebilir. 

Prekast Basamak Fiyatları

Prekastı sadece tek bir işlemle değil birden fazla işlemle inceleyebiliriz. Dış cephede veya temel gibi bölümlerde kullanılmasıyla yapıları darbeye, rüzgara, sese, yağmura vb. olumsuzluklara karşı korumaktadır. Son zamanlarda bu özelliğiyle ülkemizde de sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Prekastın bu özelliklerini merdivenlerde de kullanmak isteyen kişiler prekast basamak fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak isteyebilir. Genel olarak bir yapıda prekastın tercih edilmesi başlı başına daha az maliyet çıkarır. Çünkü ileride ısı yalıtımı veya güçlendirme gibi gereksinimler olmaz. Bunların hepsi prekastta merdivenlerde de tercih edilebiliyor. Basamaklar, korkuluk kısımları da prekastın üretim teknolojisine tabi tutulabiliyor. Bu sayede katlar arası merdivenler de, daire için merdivenlerde daha sağlam formlarıyla kullanıma hazır olabiliyor. Prekastla üretilen merdiven ve basamak gibi işlemler hakkında firmamızdan bilgi alabilir, Prekast Merdiven Basamak Fiyatları öğrenebilirsiniz. 

Previous Prekast Firması Nasıl Seçilir ?

Leave Your Comment

Bilgi Al