İslami Formlar

Özel kalıpları sayesinde yeni nesil beton sistemleri arasında en sağlam ve estetik yapıyı veren prekast, özel dizayn cephe tercihlerinde istenilen mimari formları da sağlıyor. Roma, Rönesans, Türk vb. daha birçok mimari formunu prekast kalıpları tasarımında tercih etme imkanınız vardır. İslami formlar da prekast işlemlerinde tercih edilebilen özel prekast cephe işlemlerindendir. Yapıların iç veya dış kısımlarında söve uygulamaları olarak İslam mimarisine uygun kalıpları tasarım olarak kendi yapılarınızda tercih edebilirsiniz. Özel projelerde de aynı şekilde İslami formlar ile konutlarda istediğiniz görünümü yakalayabilir, dekoratif objelerde de İslami kalıplar ile peyzaj alanını düzenleyebilirsiniz. 

İslam Mimarisine Uygun Prekast Uygulamalar

İslam mimarisi çok geniş bir coğrafyada etkisini sürdürmektedir. Tarih boyunca ulaştığı her coğrafyadan aldığı kültürel etkilerle gelişim göstererek çok farklı sonuçlar ortaya çıkarmıştır. İslami yapıları sadece ibadet alanlarında değil konutlarda, peyzaj alanlarında vb. daha birçok alanda görebilirsiniz. Prekast söve kısmında kolon, vazo, merdiven basamakları, kat silmeleri, kolon ve kolon başlıkları, payanda ve eliböğründeler, korkuluklar, pencere ve kapı kenarlıkları, denizlikler gibi neredeyse her alanda özel kalıplar üretilir. Prekast üretimi de bu kalıplar ile birlikte gerçekleştirilir. Prekast beton daha çok temel yapıyı ifade eder. Ancak burada da İslami formları temel kısmındaki dizaynları dikkate alınarak işlemler yapılabiliyor. 

Dış Cephede İslami Prekast Formları

Mimari olarak farklı formlar genelde coğrafya etkili olarak değişebiliyor. Kullanılan malzemeler o coğrafyanın iklimi, topografik özelliklerine göre farklı olur. İslam mimarisinde de kurak ve sıcak iklim dikkate alınarak düzenlemeler yapılmıştır. Artık çok daha geniş ve farklı bir coğrafyada görülebilen İslam mimari formları, soğuk ve sıcak iklimlere göre gelişim sağlamıştır. Her iki anlamda da sağlam bir yapı ve estetik görünümü sağlayan beton sistemi ise prekasttır. Prekast dış cephe kaplama işlemlerinde İslami formlara göre istediğiniz tasarımı elde edebilir. Prekastın darbe, su ve rüzgara karşı yüksek direnci sayesinde ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz. 

Beonsan’da Sunulan İslami Prekast Hizmetleri

Prekastın tasarım noktasında hayal ettiğiniz her detayı aktarabileceğiniz kalıp teknoloji bulunur. Prekast paneller dışında işlemeli ve oldukça küçük detayların işlendiği dış cephe tasarımında istenen kalıplar kısa sürede elde edilebilir. Üstelik prekast üretimi her mevsim yapılabilen, mevsim koşulları ne olursa olsun yapılarınıza montajı yapılabilen özel bir sistemdir. İslami formlarda da detaylı olarak üretilen her parça özenle yapılarınıza aktarılabilir. Çelik karkas sistemi sayesinde yapılarınızda daha güvenli bir kullanım sağlar. Darbe ve hava koşullarından etkilenmeden uzun yıllar boyunca sağlıklı yaşam alanları oluşturur. Beonsan ile İslami formları prekast işlemlerinizde tercih etmek isterseniz firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Previous Prekast Kolon

Leave Your Comment

Bilgi Al