Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları

Yapılarımızı inşa ederken hem sağlam hem de estetik olmasını isteriz. Yeni nesil beton sistemi olan prekast ise bunu yapılarımızın her aşamasında başarıyla ortaya çıkarabilen bir sistem olarak karşımıza çıkar. Sadece prekast cephe, dış cephe tasarımı ve ısı yalıtımı için değil çok küçük alanlarda bile bu sistemden yararlanılabilmektedir. Pencere kenarlarında gördüğümüz denizlik, kemerli ve kilit taşlı gibi modellerle tercih edilebilir. Bu sistemler için de prekastın sağlam ve estetik özelliklerinden yararlanılabilir. Prekast denizlik işlemlerinde istenen tasarımdaki prekast panelleri denizlik görevini görecek şekilde üretilebilir. Beyaz çimento, silis kumu, alkaliye dayanıklı cam elyaf ile üretilen prekast bu sayede ısı yalıtımı özelliğine en çok ihtiyaç duyulan pencere önü denizlik işlemlerinde çok fayda sağlar. 

Pencerelerde Prekast İşlemleri

Prekastın üretilmesinde kullanılan malzemeler, yapıya ekstra olarak yük bindirmediği gibi estetik ve sağlamlık yönünden de isteneni verebilmektedir. Prekastı sadece dış cephe kaplama, prekast beton veya prekast söve gibi işlemlerde görmeyiz. Pencere denizlik ve pencere alanlarındaki tasarıma göre yapılabilen prekast kiriş işlemleri de bulunur. Standart bir pencere tasarımı dışında kemerli pencere tercihlerinizde de prekastı tercih edebilirsiniz. Kemerli pencereler daha oval tasarımlara sahip olduğundan bunları oluşturabilmek için de farklı işlemlere ihtiyaç duyulabilir. Pencerelerde prekast işlemleri için de kalıplar bu alanlara göre ayarlanarak döküm işlemleri yapılır. Hangi ebatta olursa olsun pencere denizlikleri için istediğiniz tasarımı yapılarınıza taşıyabilirsiniz. 

Dış Cephe Tasarımında Kemerli ve Kilit Taşlı Prekast

Pencere söve işlemlerinde kemerli veya kilit taşlı seçenekler ile dış görünümünde çok estetik bir tarz yakalanabilir. Prekast dış cephe kaplama işlemlerinde pencere söveleri için de bu seçenekler prekastın çok avantajlı özellikleri ile yapıya kazandırılabilir. Bilindiği gibi prekast

malzemeleri itibariyle hem yapıcı firmaya hem de kullanıcılara çok avantajlar kazandırmaktaydı. Yapım süresi hava şartlarından etkilenmemekle birlikte kısa sürede hazır hale getirilebilmektedir. Prekast cephe kaplama sisteminde pencere kenarlıkları ve denizlikler için de prekastın bu özelliklerinden rahatlıkla yararlanılabilir. Ovak, kare veya istenen tasarımlarda pencere söve işlemleri yapılabilir. 

Isı Yalıtımı ve Estetik Görünüm Sağlayan Pencere Prekastları

Prekastın sağladığı ısı yalıtımını yapı içerisinde pencere kenarlıkları, kapı kenarlıklarında da görebilirsiniz. Pencere prekast işlemi için kullanılan prekast kaplama yöntemi içerisinde kemerli ve kilit taşlı, denizlikli pencere prekastları, yapının özellikle su, rüzgar gibi olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlar. Yaşam alanları içerisindeki ısıyı koruyarak yaz ve kış en ideal sıcaklığı sağlayabilmektedir. Bununla birlikte prekastın sağlam formu sayesinde estetik görünümdeki bu yapılar uzun ömürlü olarak kullanılabilecek şekilde üretilmektedir. Isı yalıtımı ve estetik görünüm sağlayan pencere prekastları için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Previous Kabuk Cephe Kaplama Panelleri

Leave Your Comment

Bilgi Al