Köşe Kaplamalar

Bir yapının her alanında çok farklı tasarımlar ile işlem yapılabilir. Buna bir örneği de köşe taşlarından verebiliriz. Köşe kaplamalar olarak da bilinen bu yöntemde dış cephe kaplama tasarımları çok daha göze hoş görünür olarak elde edilir. Prekast dış cephe kaplama uygulamasında da köşe söve işlemlerinde bu yöntemde faydalanılır. Bu sayede yapıdaki ısı yalıtımına da katkı sunulur. Ayrıca istenen her tasarımda köşe kaplaması yapılabilmektedir. İstediğiniz mimari formlar dahilinde bu tasarımlar kalıplara aktarılarak prekast oluşturulur. Beonsan’dan da üretken ve yaratıcı ekibin ellerinden çıkan tasarımlar, fabrika ortamında özenli ve profesyonel şekilde kalıp, kürleme işlemlerine tabi tutulur. 

Dekoratif Prekast Köşe Kaplamalar

Binaların çok daha estetik görünmesini sağlayan seçeneklerden biri olan dış cephe köşe taşı, aslında gündelik yaşantımızda da sıklıkla karşılaştığımız mimari formlarındandır. Daha çok iki duvarın birleştiği köşelerde görülen bu yöntem sayesinde ses ve ısı yalıtımına da destek sağlayabiliyorsunuz. Katlı binalarda balkonlar altında destek sunan kolonlarda da köşe taşının estetikliğinden faydalanılabilmektedir. Tercih noktasında tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir kullanımı vardır. Eğer iş yeri tarzı bir konut olacaksa iç mekanlarda da köşe kaplamaları tercih edebiliyorsunuz. Tabii bu sadece tercih edilen bir seçenektir. Kendi konutlarınızda da iç mekanlarda kullanabilirsiniz. 

Köşe Kaplamalarda Prekastın Sunduğu Avantajlar

Prekast işlemi kullanıldığı her yapıya sadece estetiklik değil, yalıtım ve sağlamlık konusunda da avantaj sağlıyor. Üstelik bu işlemin daha detaylı işçilik isteyen yapı elemanları da aynı katkıyı sunabilmektedir. Söve modelleri işin daha çok dekoratif kısmında yer alan işlemleri olabilir ama yapı üzerinde montaj edildikleri alanlar itibariyle prekastın sunduğu avantajı yinelerler. Köşe kaplamalarını prekast cephe kaplama işlemleri içerisinde de kullanabiliyoruz. Burada prekastın içerdiği malzeme kalitesi ve profesyonel işçilik ön plana çıkmaktadır. Köşe kaplamalarında prekastın kullanımıyla birlikte ses yalıtımı, ısı yalıtımı, tasarımda çeşitlilik, daha az maliyet, hafif dekoratif obje olması ve kolay monte edilebilir olması avantajları belirtilebilir. 

Beonsan’a Özel En Tarz Köşe Kaplama İşlemleri

Yapılarınızı oluştururken tercih edeceğiniz firmalar işin kalitesi ve estetikliğini belirleyen bir unsurdur. Tecrübeli ve yaratıcı ekibiyle birlikte bu zamana kadar Türkiye’nin birçok kentinde önemli projelere imza atan Beonsan, köşe kaplamalarında da en hoş tasarımları ortaya çıkarmaktadır. Yapılarınızda veya projelerinizde işlemler başlamadan önce görsel olarak bir önizlemeyi 3D görselleştirme imkanıyla görebilirsiniz. Prekast cephe kısmında kullanılacak detayları yakından inceleyebilir, düzeltmelerle birlikte tüm prekast söve işlemlerinde aklınızdaki tasarımı oluşturabilirsiniz. Kat silmesi ile birlikte köşelere eklenen bu işlemler sayesinde çok dekoratif bir yapı ortaya çıkarılır. Bu tarz daha detaylı işçilik ve profesyonellik isteyen işlemleriniz için Beonsan ekibiyle irtibata geçebilirsiniz. 

Previous Payanda Ve Eliböğründeler

Leave Your Comment

Bilgi Al