Monoblok Pencere ve Kapı Prekastları

Preskat yapılarında günümüzde daha fazla rastlıyoruz.Isı ve gürültü yalıtımı sağlaması, daha sağlam bir yapı oluşturması ve estetik görünüm kazandırmasıyla en gözde beton sistemlerinden biri olan prekastı çok farklı işlemler sırasında da ayrı olarak tercih edebilirsiniz. Dış cephe kaplama işlemlerinde estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlayan söve uygulaması da bunlardan biridir. İstenen tasarımın tek bir kalıpla yapılması olarak bilinen monoblok yöntemiyle kapı ve pencerelerde çok daha estetik görünüm elde edilir. Dış cephede düz bir panelden oluşturulan yapılarda prekast kapı ve prekast pencere tercihlerinde monoblok yöntemiyle istenen form verilebilir. Burada tek bir kalıp oluşturulduğundan üretim ve maliyet yönünden de avantajlıdır. 

Dekoratif Dış Cephe Uygulamaları

Artık yapılarda dış cephe uygulamaları daha az maliyet ve işlemle gerçekleşebilmektedir. Prekast dış cephe kaplama uygulamasında da istenen her türlü avantaj tek bir işlemle kalıplara aktarılıyor. Isı yalıtımı, estetik görünüm, darbelere veya sarsıntılara karşı dayanıklılık, yeni nesil beton sistemi prekast ile tek bir işlemde bir araya geliyor. Prekast cephe işlemlerinde içeriğin hazırlanması, kürlenmesi ve kalıplara aktarılması ile birlikte yapılar üzerinde montajının yapılması diğer işlemlere göre daha az bir sürede gerçekleşir. Kapı ve pencere kenarlıkları da prekast söve tarzında monoblok yöntemiyle oluşturulabilir. İstenen kalıp 3D görsellerle kullanıcılara sunulur. Beğenilen kalıp kısa sürede oluşturulur ve basit montaj avantajıyla birlikte yapıya eklenir.  

Hızlı ve Az Maliyetli Prekast İşlemleri

Prekast işlemleriyle birlikte yapı üzerinde fazla yük bindirilmemiş olur. Kalıp formları diğer işlemlere göre daha incedir. Buna karşılık yine diğer sistemlere göre çok daha fazla avantajı beraberinde getirir. Isı yalıtımı, diğer sistemlerde daha kalın formlarla sağlanmaya çalışırken ısı yalıtımlı prekast cephe paneli ile birlikte bu özellik daha ince formdadır. Tek bir kalıp içerisinde kullanıcıların aradığı tüm avantajlar sunulur. Aynı şekilde kapı ve pencere prekastları içerisinde de monoblok yöntemiyle tek bir kalıptan yararlanılır. Bu sistemlerde de ısı, rüzgar ve darbe gibi olumsuzluklara karşı yüksek bir dayanıklılık vardır. 

Monoblok Pencere ve Kapı Prekastları İçin Beonsan!

Var olan bir yapı ya da yeni bir yapı inşası üzerinde tercih edebileceğiniz çok sayıda prekast ürünü bulunur. Monoblok pencere prekastları ve monoblok kapı prekastları da istenen formlarıyla kenarlıklara uygulanabilir. Hafif formuyla birlikte üretiminden yapıya nakledilirken de kolaylık sağlar. Kendi konut yapınız üzerinde ya da konut projelerinizde istenen mimari yapı özelliğine göre bir tasarımı belirleyebilirsiniz. Beonsan’da bu anlamad 3D görselleştirme hizmetinden de yararlanarak tasarımınızı daha iyi belirleyebilirsiniz. Prekast veya monoblok prekast işlemleriniz için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Previous Isı Yalıtımı Cephe Kaplama Panelleri

Leave Your Comment

Bilgi Al