Prekast Saksı ve Vazolar

Prekastın iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere farklı işlem ayrıcalıkları bulunur. Söve işlemlerini hem yapılarınızın kapalı alanlarında hem de açık alanlarında kullanabilirsiniz. Prekast beton saksı ve vazo da bu işlemlerden biridir. Bahçe düzenlemesi için tasarım çiçeklik yaptırmak isteyen kullanıcılar, hava şartlarına ve darbelere karşı yüksek direnç gösteren, estetik prekast çiçeklik ürünlerinden faydalanabilir. Bu ürünler mekanlarınızda iç bölümlerinde de istenen ebatlarıyla vazo olarak da tercih edilebilir. Ya da konaklama hizmeti veren işletme, resmi bir kurum binasıysa büyük ebatlarda saksı olarak da üretilebilir. Prekast cephe kaplama işlemlerinde olduğu gib bu tarz dekoratif işlemlerde de çok şık ve sağlam ürünlerin elde edilmesine olanak verir. 

Dekoratif Prekast Söve İşlemleri

Söve işlemlerini yapıların daha çok dış cephe alanlarındaki kapı, pencere, giriş yerlerindeki kenarlıklar olarak biliyoruz. Buralarda tasarlanan yapı malzemesi binaya çok daha estetik bir görünüm kazandırır. İşin daha çok dekoratif işlemleri alanında bu uygulamaları görebiliriz. Prekast söve işleminin tam karşılığı olmasa da peyzaj mimarlığı gibi aşamalarda prekastın saksı ve vazo üretimlerinden de yararlanılır. Bunlar direkt olarak yapıda kullanılmazlar. Ancak tercih edildikleri alanlara hoş ve ferah bir görüntü katarlar. Genelde rekreatif alanlarda dinlenme ihtiyaçlarını prekast beton oturma elemanı ile karşılarlar. Bunların yanında da çiçeklendirmenin tercih edildiği alanlarda da saksılar ya da vazolarla işlem yapılır. Prekastın içerisinde yer alan maddelerle birlikte bu ürünler hava koşullarına, darbeye dayanıklıdır. Üretimleri istenen kalıplarda yapılır, taşımaları da kolaydır. 

Saksı ve Vazo Tasarımında Prekast Avantajı

Bazı yapı alanlarının iç mekanlarında çiçeklendirme işlemleri için büyük saksıların yer aldığını görmüşüzdür. Bu tarz ürünlerin üretim ve tasarımında prekastın sağladığı avantajlar diğer yapı malzemelerine göre çok daha fazladır. Prekast peyzaj elemanları için mükemmel bir estetik tasarım, doku örneği elde edilir. Üretimde daha çok dış yapı alanında panellerle işlemler yapılırken, yapıların dekor amaçlı istenen ürünlerinde de prekastın mükemmel tasarımından yararlanılır. İstenen tasarımlar için kalıplar hazırlanır. Renk ve ebat konusunda da bu üretim avantajıyla istenen ürünler elde edilebilir. Otel ve restoran gibi işletmelerin lobilerinde, villa tarzı büyük konutların salonlarında, bahçe alanlarında, rekreatif alanlarda bu ürünleri sıklıkla görebiliriz. Giriş arkad ve pedimentleri ile bunlarla uyumlu olarak tercih edilen büyük saksılar dış alanlarda çok estetik görünümler ortaya çıkarır.

Beonsan’da Dekoratif Prekast Uygulamaları 

Bir yapının hem temel kısmında hem de dış cephe alanında grc ile çok sağlam bir form elde edilir. Prekastın kullanım alanı sadece bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Saksı, vazo, oturma elemanlarında da prekast kaplama işlemlerinden yararlanılır. Beonsan’da bu tarz taleplere yönelik de en estetik tasarımlar oluşturulur. 3D Görselleştirme işlemleriyle de üretim aşamasından önce projenin önizlemesi müşterilere sunulabilir. Yapı alanınızın özellikleri dahilinde isterseniz başka işlemlerde de yaşam alanlarınızı oluşturabilirsiniz. Tüm işlemler ve detayları için firmamızla irtibata geçebilir, prekast avantajlarını denemeye başlayabilirsiniz. 

Previous Balustrat, Korkuluk, Küpeşteler

Leave Your Comment

Bilgi Al