Prekast Söve

Yapı alanlarında daha çok estetik bir görünüm kazandırmak için kullanılan prekast söve işlemi tercihe göre yaşam alanlarının iç ve dış kısımlarında yer alabilir. Kalıp hazırlanması noktasında da bu anlamda farklılıklar içerir. Pencere kenarı söve ya da kapı sövesi gibi çok farklı seçenekleri bulunan bu işlemde istenen şekil tasarımları ile dış cepheye uygulama yapılır. Söve kaplama fiyatları ve modelleri için firmamızla irtibata geçebilir, örnek çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz. 

Prekast Söve Nedir? 

Prekast, yeni teknoloji beton yapı sistemlerindendir. Bunları prekast beton, yalıtım veya dış cephede prekast söve seçeneğiyle tercih edebiliriz. İçeriğindeki kimyasal beton, yıkanmış silis kumu, beyaz çimento ve alkali direncine sahip cam elyaf ile dayanıklılık, yalıtım ve estetikliği aynı anda sağlar. Dilediğiniz kalıplarla yapılarınıza uygulanabilir. Daha çok dış cephede tercih edilen prekast söve, dekoratif söve olarak da biliniyor. Söve modelleri dış cephe için dilenen formlarıyla kullanılabilir. 

Prekast Söve Ne İşe Yarar?

Daha çok lüks konut veya büyük iş yerleri, resmi kurumların dış yapılarında görebileceğimiz prekast dış cephe söve istenilen kalıplarla kullanılır. 1A sınıfı yapıların vazgeçilmeyen dekor yapıları olarak kabul edilir. Söve dış cephe olduğu kadar iç cephede de tercih edilebilir. Ancak bu işlemleri de yine çok büyük yapılar içinde görebiliriz. Büyük iş merkezleri, kurum binalarının kimi iç kısımlarında da estetik dokunuş ihtiyaçlarında bu yönteme başvurulabilir. Prekast sövenin kullanıldığı tek bir kalıp formu olmadığı için her zevke uygun olarak tercih edilebilir. Dekor amaçlı olduğu kadar prekast işleminin tamamlayıcı unsuru olarak da kullanılabilir. 

Prekast Söve Uygulamaları

Söve çeşitleri yapı alanlarının çok küçük alanlarında bile tercih edilebilir. İstenen estetik görüntüyü elde edebilmek adına yapılan dış cephe pencere söve modelleri cam söve modelleri, kat silmesi söve, pencere sövesi, duvar söve modelleri olarak kullanılır. Söve kaplama sadece yeni yapılarda değil mevcut yapılarda da iyileştirme çalışmaları olarak da tercih edilebilir. Prekastın sağladığı yararlar doğrultusunda da fiyatlandırma gibi bir seçeneği bulunur. Yalıtım veya prekast beton gibi işlemlerde daha fazla kalıp kullanılır. Ancak pencere kenarı söve modelleri üretiminde belirlenen kalıplar daha küçük olabilir. Bu yüzden de kapı söve ya da dış cephe pencere söve fiyatları değişkenlik gösterir. 

Prekast Söve Nasıl Üretilir?

Prekastın üretimi her mevsim yapılabilir. İçeriği hazırlandıktan sonra karkas yapıya uygun olarak hazırlanan kalıplara dökümü yapılır. Yapı üzerinde istenen bölgeye uygulanır. Poliüretan söve imalatı da düz kalıplar dışında sizlere istediğiniz kalıpları seçme şansı tanır. Dış cephe söve modelleri arasında işi genel standartlar dışına çıkarmanızı sağlar. Söve dış cephe kaplama işlemi artık neredeyse yapıların vazgeçilmez işlemleri arasına girdi. Yapımı, işçiliği ve uygulanması noktasında da oldukça fazla fayda sağlar. Bununla birlikte prekast söve fiyatları da işlem bölgesi dahilinde değerlendirilir. Titiz bir işçiliğe gerek duyulur. Prekast söve birim fiyat veya işlemler hakkında bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Dekoratif Prekast Söve Seçenekleri

Söve kaplama modelleri arasındaki poliüretan söve balkon, pencere ve kapı kenarlarında uygulamalarıyla görünüm olarak yapıya artı değer katar. Bu işlemi sadece bu alanlar içerisinde de görmeyiz. İç mekanlarda merdiven, korkuluk, pencere kenarları, tavanlarda da tercih edilebilir. Kısacası, prekast söve modelleri için tamamen tercihinize kalan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Dış cephe söve fiyatları da tercihleriniz doğrultusunda değişkenlik gösterir. Yapınız için en uygun dış cephe süsleme modelleri ve söve fiyatları hakkında bilgi almak için Beonsan web sayfası üzerinden firma yetkilileri ile  irtibata geçebilirsiniz. 

Bilgi Al