Konya Prekast

Prekast yapı işlemleri alanında çok farklı aşamalarda tercih edilebilir. Özellikle yeni inşa edilen yapılar üzerinde yalıtım, estetik ve dayanıklılık özellikleriyle projelere en başta eklenen beton yapı sistemidir. Prekastın üretim aşamasında da avantajlı bir özelliğe sahip olmasıyla birbirinden farklı iklim özelliklerine sahip olan kentlerde de tercih edilir. Konya’da da konut veya resmi kurumlarda, iş merkezlerinde, eğitim merkezlerinde, ulaşım binaları gibi çok farklı alanlarda tercih edilir. Kente has olan mimari özellikleri de prekast yapılarına çok basit işlemlerle aktarabilir. 

Konya Prekast Hizmetleri

Prekast sistem her yapıda farklı ihtiyaçlar dahilinde tercih edilebilir. Konya’da da bu anlamda estetik ihtiyaçları için söve, prekast basamak, prekast kiriş gibi işlemler sıklıkla tercih edilir. Tarihi ile ülkenin en kültürel kentlerinden biri olan Konya’da artan nüfus yüzünden yeni yapı binalarına da ihtiyaç duyulabiliyor. Toplu konut veya özel projelerde prekast dış cephe kaplama veya beton sisteminden de sıklıkla faydalanılıyor. Kişilerden veya firmalardan gelen talepler doğrultusunda yapılar için en doğru olan prekast işlemleri projeye dahil edilir. Üretim aşaması sonrasında da kalıp ve karkas sistemi en sağlam şekilde hazırlanarak uygulanır. İstek dahilinde eski yapılarda da uygulanabilir bir sistemdir. 

Konya Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplama Konya için özel işlemlere sahip olabilir. Kentin tarihi, özel mimari yapısı gibi değerler yeni yapılacak konut ve yapılarda tercih edilebilir. Estetik alanında Konya söve uygulamaları ile kapı ve pencere söveleri gibi işlemler yapıya dahil edilebilir. Bunun dışında da Isı Yalıtım Cephe Kaplama işlemi ısı, ses ve darbe gibi konularda yalıtım ve koruyuculuk sağlar. Dış cephe kaplama işlemleri arasında Kat Silmeleri ile Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları, Köşe Kaplamalar, Giriş Arkad ve Pedimentleri ve Payanda ve Eliböğründeler gibi işlemlerde modern halleriyle görülebilir. 

Konya Prekast Ürünleri

Konya’da yapılarda tercih edilen en başlı prekast ürünleri;

  • GRC Kabuk Paneller
  • Güneş Kırıcılar
  • Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi
  • Özel Dizayn Cephe Elemanları
  • Kapı Söveleri 

Bu işlemler haricinde istek ve uygunluk doğrultusunda da farklı işlemler de uygulanabilir. Prekast, Konya dış cephe kaplama dışında temel beton aşamalarında vardır. Alkali dayanıklı cam elyaf malzeme içeriğiyle mono fiber yapısında olan prekastta beton sistemleri çok daha dayanıklı hale gelir. 

Konya Prekast Fiyatları

Prekast işlemleri en başından uygulama aşamasına kadar profesyonellik ve titiz bir çalışma gerektirir. Söve veya dış cephe kaplama gibi ihtiyaçlara alternatifte en kaliteli yapıyı sunar. Bu anlamda günden güne artan prekast ihtiyacı da BEONSAN’ın profesyonel işlemleri ile kapatılabilir. Konya söve imalatçıları veya Konya söve firmaları olarak seçenekler arasında öncelikle yapılan örnek çalışmalar sizin için bir fikir verebilir. Web sayfamızdan söve ya da dış cephe kaplama gibi birçok işlemin yer aldığı örnek çalışmalarımıza göz atabilirsiniz. Yapılarınızda prekast işlemlerine yer vermek ve prekast cephe fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Bilgi Al