Prekast Dış Cephe Tasarımı

Yapılar üzerinde özellikle dış cephe tasarımı olarak oldukça estetik bir görünümü kazandıran prekast işlemleri, her türlü konutta tercih edilebiliyor. İster konut, ister villa, isterseniz iş binaları için bu seçeneği tercih edecek olun her tarza ve altyapıya uygun olarak prekast dış cephe tasarımı yapılabilir. BEONSAN’da bu anlamda öncelikle yapılan 3D görselleştirme ile projenize en yakın çalışmalar beğeninize sunulur. Bu projeler üzerinden iyileştirmeler yaparak istediğiniz tasarıma kısa sürede de başlayabilirsiniz. 

Prekast Cephe Tasarımı Tarzları

Her yaşam alanı için istenen cephe tasarımını sağlayan prekast uygulamasında, dış cephe tasarımları için öncelikle yaşam alanınızın ölçüleri belirlenir. İsterseniz de sıfırdan inşa edilen alanların dış cephesinde de kullanılabilir. Prekast daha ince ve hafif formlarda çok işlevsellik sağladığından yapı inşasının en başında bunu tercih etmeniz çok daha avantaj sağlayabilir. 

Prekast cephe tasarımında birbirinden farklı uygulamalar bulunur. Daha modern tarzlarda görülen villa cephe tasarımı modellerinde düz seçenekler tercih edilebilir. Ancak bunlarda da isterseniz kapı veya pencere söve uygulamalarıyla estetik görünümde dikkat çekebilirsiniz. Öte yandan ofis dış cephe tasarımları ve bina dış cephe tasarımları için ise daha sade tasarımlar eklenebilir. Herhangi bir bina cephe tasarımları oluşum aşamasında kullanıcıların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bir proje çizimi gerçekleştirilir. Sonrasında ise imalat ve uygulama kısmına geçilir. 

Prekast Tasarım Hizmeti Aşamaları

Prekast cephe tasarımlarını çoğunlukla çoklu projeler içerisinde görebiliriz. Çok sayıdaki konutu inşa eden firmalar, hem modern hem de kullanışlı bir yaşam alanı oluşturmak için prekast dış cephe seçeneklerine başvurur. Bu süreçte işin tasarım aşaması çok daha önemlidir. Dış cephe tasarımı nasıl yapılır sorusunun ilk aşamasında firmalar ya da kişiler ile ilk görüşme sağlanır. Bütçe bilgileri ve istenen tarz konusunda karar verildikten sonra cephe tasarım işlemlerine başlanır. 

Prekast Cephe Tasarım Süreci Nasıl İşliyor?

Prekast tasarımını ve imalatını gerçekleştirecek firma, kişilerle ve firmalarla görüştükten sonra belirlenen tarz doğrultusunda malzemeleri uygun kalıplar için üretmeye başlar. Bazı yapılar da bu süreçte çok farklı istekler de olabilir. Örneğin modern villa dış cephe tasarımları için kimi noktalarda küçük de olsa estetik katacak söve uygulamaları veya peyzaj kısmında merdiven ya da korkuluklarda bazı uygulamalar eklenebilir. Bunların hepsinin çizimi ve kalıplarda imalatıyla süreç tamamlanır. 

Prekast 3D Görselleştirme

İstenen cephe tasarımları belirlendikten sonra firma tarafından 3D görselleştirme çalışmaları gerçekleştirilir. Burada oldukça gerçeğe yakın bir proje tasarımı olur. Kişiler ya da firmalar, projenin en ince detaylarını bile buradan görebilir. Zaten bu sayede de projenin en sonunda istenen tasarımlar elde edilmiş olur. 3D görselleştirme her alanda olduğu gibi prekast cephe tasarımlarında da kullanıcılara ve üretici firmalara çok kolaylık sağlar. İşlerin profesyonel şekilde olmasının en büyük etkeni proje çizimleridir. 

Prekast Cephe Tasarımı için Beonsan

Dış cephe tasarımları için profesyonel bir ekiple çalışan Beonsan’da her zevk ve farklı konut alanlarına göre bir tasarım gerçekleştirilebilir. Yaşam alanlarınızı isterseniz tekrardan yeni bir forma kavuşturabilir isterseniz de sıfırdan yapacağınız konutlarınızda bu işleme yer verebilirsiniz. Prekast dış cephe tasarımı fiyatları ölçüleri doğrultusunda belirlenebilir. En doğru bilgiyi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Bilgi Al