Kabuk Cephe Kaplama Panelleri

Yeni nesil beton sistemleri arasında günden güne daha fazla talep görmeye başlayan prekast, yapılara estetik görünümle birlikte sağlamlık, zaman ve alan tasarrufu da sağlıyor. Duvar kaplama işlemleri önceki yöntemlerde daha fazla iş yükü ve zaman gerektiren bir durumdu. Yapılan duvar panelleri kalın formlarıyla yapıya ekstradan fazla yük de bindirebilmektetydi. Ancak prekast cephe kaplama yöntemiyle birlikte bu durum da ortadan kalkmış oldu. Prekast kaplama işleminde duvar örme gibi bir işleme gerek kalmadan binanın dış cephesi oluşturulur. Kabuk cephe kaplama paneli için de durum buna benzer bir işlemi içerir. 

Kabuk Cephe Sistemleri

Duvar kaplama panelleri arasında her anlamda avantajlı işlemleri barındıran prekast cephe ile kabuk cephe kaplama işlemleri de yapılır. Kabuk cephe kaplama işlemi sırasında prekast işlemi gerçekleştirilir. Kabuk prekast cephenin bitmesiyle birlikte prekast söve, prekast kabuk ve payanda gibi işlemler isteklerinize göre uygulanır. Bu işlemlerde fark cephe panelleri yapıldıktan sonra duvarlara bölme işlemi uygulanır. Tercih edilen tasarım doğrultusunda paneller üzerinde bölme işlemi ve bunlarda da söve tarzı işlemler gerçekleştirilir. Bu işlem sayesinde yapı üzerinde bile farklı noktalarda değişik tasarımlar elde edilebilir. 

Kabuk Cephe Kaplamada Yapılan İşlemler

Prekast işlemleriyle birlikte yapı üzerinde daha ince ve hafif formlarda kaplama seçeneği sunuluyor. Bunun yapı üzerinde gereksiz yük bindirmesinden kurtulma durumu bir yana hem firma hem de kullanıcılar bakımından çok avantajları bulunur. Öncelikle panellerin yapılması ve yapıya montajının sağlanması çok kısa bir süre içinde yapılabilir. Bu prekast duvar paneli üzerinde istenen ölçülerde bölme işlemi de kullanıcıların istedikleri tasarıma göre yapılır. Her bir bölme üzerinde istenen söve, payanda, kat silmeleri veya özel cephe işlemleri de yapılabilir. Bu yapıların her birinde ısı yalıtımlı cephe kaplama özelliğinden de yararlanılır. Yani kabuk cephe prekast panel ile birlikte farklı bir mimari tarzla birlikte tasarruf da sağlayabilmektedir.

Estetiklik ve Tasarruf Sağlayan Cephe Kaplama Panelleri

Prekast, içeriğinde alkali dayanıklı cam elyaf, beyaz çimento, silis kumu bulunan çok dayanıklı bir beton sistemidir. Yapılan form kalınlıkları diğer sistemlere daha ince olmaktadır. Böylelikle yapıya fazla yük bindirmeden sağlam, estetik bir özelliği yakalarlar. Kabuk cephe kaplama panellerinde de kalınlıkları 18-22 cm aralığında değişen sistemlerden yararlanılır. Kabuk cephelere bölme işlemi uygulanacağından bunların uygulanacağı iskelet yapı yani çelik karkas da buna göre ayarlanır. Çelik ankraj ve halfen kanalları ile birlikte yapı daha sağlam bir yapıya oturtulmuş olunur. Prekast dış cephe kaplama projeleriniz için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Previous Monoblok Pencere ve Kapı Prekastları

Leave Your Comment

Bilgi Al