Kolon Başlıkları

Yapıların inşasında en sağlıklı dengeyi sağlamak adına yapılan kolon ve sütunlar, estetik tasarımlarıyla da tercih edilebiliyor. İstendiği takdirde yapıların iç mekanları haricinde dış mekanlarda da dekoratif amaçlı olarak kullanılabiliyor. Yeni nesil beton sistemlerinden prekastta da kolon işlemleri istenen tasarım kalıplarıyla elde edilir. İçerdiği malzemelerin sağlamlığı kadar çok ince işçilik isteyen kalıplar da bu sistem içerisinde yapılabiliyor. Prekast kolon başlıkları işlerinizde BEONSAN’ın özel tasarımlarıyla birlikte yapılarınızda daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Dekoratif Prekast Kolon Başlıkları 

Prekast ile birlikte yapılarımızda her anlamda avantaj elde etmeye başladık. Daha önceden ısı yalıtımı veya estetik görünüm amaçlı olarak binaya yük bindirecek uygulamalar tercih edilirken, prekastla birlikte bu tek işlemle tamamlanmış oluyor. Prekast cephe aşamasında dış görünüm için pencere, kapı kenarları, denizlikler gibi işlemleri görebiliriz. Buralardaki tasarımları prekast söve işlemiyle tercih ediyoruz. Geniş bir alan ya da çok küçük bir alanda da istenen tasarımda kalıplarla prekast paneller oluşturulur. Prekast beton daha çok iskelet yapısında, yani işin sağlamlığına etki eden aşamadır. Kolon başlıkları da prekast ile birlikte istenen ölçülerde yapılabiliyor. Ancak kolonların baş ve alt kısımlarında daha dekoratif bir çizim ile kalıp elde edilebilir. Klasik ve modern tarzlar dışında istenen kültürel mimari etkilerini de kullanabilirsiniz. 

Kolon Tasarımlarında Prekast Avantajları

Kolon tasarımlarında prekastın tercih edilmesi üretim ekibi ve kullanıcıya her açıdan avantaj sağlar. Bu işlemin üretimini yapan firmalar için kısa sürede elde edilen bir işlemden söz edilebilir. Kalıpların hazırlanması hem kolay hem de her mevsimde oluşturulabilmesidir. Bu yapılar sağlamdır ve darbe, olumsuz mevsim koşullarına karşı da büyük direnç gösterirler. Kullanıcı tarafından da avantajları bu şekilde sıralayabiliriz. Sağlam, daha estetik ve daha az maliyetli bir işlemdir. Ayrıca kolon çizimi noktasında da 3D görselleştirme gibi bir hizmet de bulunur. Kullanıcılar prekast kolon işlemi öncesinde istedikleri tasarımları, üretim ekibine ileterek bir önizleme oluşturabilir. En doğru kolon ölçüleri ve başlık tasarımıyla birlikte kolon başlıkları kısa sürede yapıya monte edilmek üzere hazır olur. 

Kolon Başlıkları İşlemlerinde Beonsan’ın Sundukları

Mimari projede kolon yerleştirme işlemi öncesinde özel bir tasarım istenirse kolon ve kolon başlıklarının tasarımı programlar üzerinde detaylı olarak oluşturulur. Burada hem yapıya uygunluk göz önüne alınır hem de kullanıcıların istemiş olduğu tasarım. Onay ve kontrol süreci sonrasında kalıplara dökülen prekast ile kolonlar elde edilir. Başlık kısımları da aynı şekilde bu yöntemle elde edilir. Ancak bu işlem için profesyonel bir tasarım ve üretim ekibinin, en teknolojik üretim makinelerinin gerekliliği ön plana çıkar. Beonsan ile kolon başlıkları tasarımlarınızda çok daha profesyonel bir uygulamaya sahip olabilirsiniz. İşlemler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Previous İslami Formlar

Leave Your Comment

Bilgi Al