Prekast Kat Silmeleri

Prekast işleminin kullanıldığı yapılarda dekoratif bir görüntü oluşturabilmek adına çok farklı işlemler kullanılabilir. Kat silmeleri olarak bilinen yöntemde de dış cephe kısmında katları sadece görünüm noktasında birbirinden ayırmak için kullanılan prekast kat silmesi vardır. Tasarımı belirlenen kat silmesi yapıya çok hızlı bir şekilde uygulanabilir. Beonsan ile yapılarınızda bu yöntemi en şık tasarımlarla tercih edebilirsiniz. 

Kat Silmeleri Genel Özellikleri

Yapılarınızın dış cephesinde prekast ile birlikte en sağlam ve estetik formları kullanılır. Diğer yöntemlere göre daha ince olsa da daha sağlam olan prekast formu bundan çok daha fazlasını da sağlıyor. Örneğin prekast söve işlemlerinde daha çok dekoratif motiflerin yer verildiği aşamaları görebiliriz. Pencere veya kapı kenarlıkları dışında kat silmeleri aşamasında da bu özellikten yararlanılır. Kat silmesi nedir diye kısaca açıklayacak olursak, aslında herkesin sıklıkla gördüğü bir yapı uygulamasıdır. Katlar arasında bölme işlemine göre dış cephede kullanılan bir yöntemdir. Prekast yöntemiyle elde edilen kat silmelerinde de aynı içeriklerle kürleme yapılır. Ölçüleri, yapıya uygun olarak 200×100 mm, 100×65 mm veya 200×50 mm gibi daha birçok farklı ölçüde olabilir. Bunlar tasarım noktasında da çok farklıdır. Özellikle konut projelerinde veya özel yapılarda bu işlem görülse de herkes kendi yapılarına bunu kolaylıkla uygulatma talebinde bulunabilir. 

Prekast Kat Silmelerinde Üretim ve Uygulama Nasıl Yapılır?

Prekast işlemlerinde de kat silmesi uygulaması katlar arasında estetik bir görünüm olması adına tercih edebilirsiniz. Prekastın elde edildiği kalıplar burada da aynı şekilde yapılır. Sadece kat silmesi söve uygulamasında tasarımlar biraz daha farklıdır. Kürleme kısmında istenen kalıplardan yararlanılır. İstenen tasarımda kaplar oluşturulur. Daha sonrasında prekast malzemelerin kürleme işlemi yapılarak bu kalıplar aracılığıyla prekast kat silmeleri elde edilir. Prekast işleminde kimi zaman farklı malzemelerden de yararlanılabilmektedir. Burada da akrilik esaslı sıva ürünleri ile bir malzeme elde edilebilir. Sadece bu ürünler elde edilirken doğru ölçümlendirme yapılması gerekir, herhangi bir boşluk durumunda yapıda hem iyi durmayabilir hem de nem gibi durumlara yol açabilir. Uygulama yöntemi de çelik karkas sistemi ile gerçekleştirilir. 

Dış Cephede En Şık Prekast Kat Silmeleri

Yapılarınızın dış cephesinde prekast işlemleriyle birlikte çok farklı estetik görüntüler elde edilebilir. Bahçe veya geniş kat salonlarında tercih edeceğiniz saksı ve vazolarda, pencere ve kapı kenarlıkları, denizlikler gibi birçok prekast cephe alanında söve uygulamalarıyla fark yaratabilirsiniz. Kat silmeleri olarak da prekastın pratik ve estetik özelliğinden faydalanılabilir. İşlenmiş gibi bir görüntüye sahip olan kat silmeleri tasarım noktasına da hayal ettiğiniz tüm tasarımları size sağlayabilir. Bu konu Beonsan, 3D görselleştirme hizmetiyle prekast dış cephe aşamalarında hayal ettiğiniz görüntüyü size öncesinde sunabiliyor. Proje üzerinden giderek istediğiniz kısımları ekleyebilir, istemediklerini düzelttirebilirsiniz. Kat silmelerinde de yapınızın mimari formuna uygun olan en şık prekast kat silmelerini Beonsan ekibiyle birlikte oluşturabilirsiniz. 

Beonsan ile Prekast Kat Silmeleri Farkını Deneyimleyin!

Yaşam alanlarınızda ya da iş yerlerinde üst düzey konforu sağlamak için size aradığınızdan fazlasını sunan prekast yöntemi, işin profesyonelleri ile birlikte çok daha fark edilir oluyor. Prekast dış cephe kaplama veya prekast beton, prekast söve gibi birçok aşamada yapılarınız için hayal ettiğiniz tüm işlemleri deneyimli, yaratıcı ve titiz ekibiyle birlikte ortaya çıkaran Beonsan’da prekast cephe kaplama işlemleri altında kat silmeleri de en şık formları sunuyor. Prekast işlemleri ve kat silmeleri gibi detaylı işlemlere dair bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Previous Kemerli ve Kilit Taşlı, Denizlikli Pencere Prekastları

Leave Your Comment

Bilgi Al