Prekast Kolon

Üretiminden yapı alanlarına montajına kadar her aşamasında birçok avantaja sahip olan prekast, yapıların aklınıza gelebilecek her alanında da dekoratif amaçlı tercih edilebilir. Buna en iyi örnek olarak ise prekast kolon işlemlerini gösterebiliriz. Tarihin en önemli yapılarına baktığınızda kolonların sanatsal tasarımları herkesi hayran bırakacak türden olmuştur. Aslında prekast nedir sorusuna da bu geçmiş uygulamaları temel olarak alan yeni nesil beton sistemidir denilebilir. Tasarım noktasında çok ince detaylı işlerin çıkarıldığı prekast beton kolon ile yapı projeleriniz çok daha estetik bir görünüme sahip olabiliyor. Daha çok otel, AVM veya peyzaj alanlarında bu uygulamayı görsek de yapı projelerinizde siz de prekast kolon işlemlerini istediğiniz tasarımlarla öne çıkartabilirsiniz.

Dekoratif Prekast Kolon Uygulamaları

Yapıları ayakta tutan önemli bir sistem olan kolon, prekast ile birlikte daha sanatsal bir yapı malzemesine bürünebiliyor. Kolonları genelde düz bir tasarımda görebiliyoruz. Ancak otel, hastane, AVM veya okul gibi özel alanlarda kolonlar düz bir tasarım olarak değil sanatsal işlemelere sahip olan kalıplarla yapılıyor. Kolon tasarımları noktasında prekastın sunduğu avantaj çoktur. En ince detaylı tasarımlar prekast kalıplarında çok daha basit ve sağlam olarak yapılır. Üstelik kolon dizaynı estetik görünümü ile birlikte yapıya sağlamlık ve ısı yalıtımı da katabilmektedir. Prekast söve işlemleri altında yapılara estetik katan birçok işlem bulunuyor. Kolon uygulaması, prekast da ayrı bir uygulama alanı gibi gözükse de, kullanıcıların isteğine bağlı olarak prekast söve işlemleri kolon kalıplarında da uygulanabilir. 

En Modern Prekast Kolon Tasarımları

Prekast ile birlikte standart bir yapı tasarımından da öte tamamen kendi zevkinize göre bir dizayn belirleyebiliyorsunuz. Prekast cephe işlemlerinde paneller, yapınıza uygun olarak kalıplara aktarılıyor. Ancak burada istediğiniz sanatsal tasarımları kalıplarda tercih edebilirsiniz. Kapı, pencere gibi alanların kenarlarında prekast kalıplarıyla çok estetik görünümler elde edebiliyorsunuz. Kolonlarda da prekast beton işlemlerinize farklı kalıplarla  estetik görünüm katabilirsiniz. Üstelik dış cephede kolonların dışa doğru çıkıntı verildiği tasarımlarda da bu işlemler oldukça işe yaramaktadır. Çünkü dış cephede yer alan prekast kolonlar ile sadece estetik görünüm değil, binanın ısı yalıtımına da katkı sunulmuş olunur.

Beonsan İle Prekast Kolon Projeleri

Kendi konutunuz için ya da konut projeleriniz için prekastın sağladığı avantajlarla sağlam ve estetik konutlara sahip olabilirsiniz. Prekast, her mevsim üretimi ve montajı yapılabilen uygulamaları sayesinde size zaman tasarrufu da sağlamaktadır. Ayrıca sağlamlığı, ısı yalıtımı ve estetikliği ile birlikte daha sonra yapılarınızda hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymayacağınız bir alan yaratır. Böylelikle bütçe dostu bir uygulama da sayılır. Beonsan ile prekast işlemlerinizi profesyonel bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Özel tasarımları ve kolon tasarımları ile Beonsan’ın ayrıcalıklarını detaylı incelemek isterseniz firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Previous Özel Dizayn Cephe Elemanları

Leave Your Comment

Bilgi Al