Kapı Söveleri

Çok uzun yıllardır hayatımızda olan prekast, yapılarımızda istediğimiz farkı yaratmamız için en avantajlı işlemlerdendir. Üstelik diğer işlemlere göre daha az maliyetlidir, her türlü mevsim koşullarında üretimi ve montajı yapılabilir. Prekastı sadece dış cephe veya beton işlemlerinde de görmeyiz. Prekast dış cephe kaplama aşamasında dekoratif tercihlere göre prekast söve işlemleri de uygulanır. Bunlar hem görünüme hoş bir hava katar hem de ısı yalıtımında etkili olur. Kapı söve uygulamalarında düz bir prekast tercihi dışında dilediğiniz tasarımı da tercih edebilirsiniz. 

Dekoratif Prekast Kapı Söve Uygulamaları

Söve yapılarımızda dış cephe kısmında olan dekoratif amaçlı işlemleri açıklar. Kapı ve pencere kenarlarında çıkıntılı olarak yer alan kaplamalar söve işlemi ile elde edilmiş ve yapıya uygulanmıştır. Prekast cephe işleminde tercih edilen işlemler tamamen kullanıcılara ve proje yöneticilerine bırakılır. Bu aşamada istenen mimari form dahilinde tasarımların önizlemesi 3D görselleştirme ile oluşturulur. Tercih edilecek dış cephe söve modelleri

oldukça fazladır. Firma tarafından size modeller sunulur ya da siz kendi tasarımlarınızı çizdirebilirsiniz. Kapı sövesi için belirleyeceğiniz söve modelleri, prekast işleminde tercih ettiğiniz renkler ve kapı modeline göre uyumlu yapılması daha çok tavsiye edilir. Böylelikle daha hoş bir dekoratif söve elde edilir. 

Yalıtımda Avantaj Sağlayan Prekast Kapı Söveleri

Prekastın bir diğer avantajı da ısı yalıtımı ve gürültü yalıtımı sağlamasıydı. Prekast cephe kaplama işlemlerinde tercih edilen kapı söveleri, pencere söveleri de prekastın oluşturduğu ısı yalıtımına katkı sunar. Prekastın elde edilmesinde uygulanan işlemlerin aynısı kapi sovesi oluşturulurken de uygulanır. Burada dikkat edilen tasarımın en doğru ölçülerden kalıplandırılmasıdır. Kapı ve pencere kenarlıklarında rüzgarı içeriye alabilecek boşluklar varsa ısı yalıtımı istendiği gibi sağlanamaz. Prekastta tüm yapıda olduğu gibi söve kaplama işlemlerinde aynı durum geçerlidir. Kapı söveleri kimi yapılarda 200 cm’leri geçen seçeneklerde olabilir. Bu noktada küçük bir hesap yanlışlığında görünümde de yalıtımda da istenen sonuç alınamayabilir. İşlerinizi en profesyonel şekilde tamamlamak isterseniz dış cephe söve işlemlerinde Beonsan’ın sizin için sunacağı projeleri mutlaka inceleyin.

Dış Cephede Fark Yaratacak Kapı Söveleri Beonsan’da!

Konutlarınızda, özel projelerinizde veya resmi kurum yapılarında prekastla birlikte her anlamda avantajı elde edeceksiniz. Teknolojinin çağımıza getirdiği yenilikler ile birlikte yapılarımızı inşa ederken zamandan tasarruf etmekle kalmıyor, görünümüyle daha modern ve hoş yapılar, olumsuz hava koşulları ve darbelere karşı da yüksek dayanıklılık gösteren binaları elde ediyoruz. Prekast da bu noktada en fazla tercih edilen beton sistemlerinden biri oluyor. Prekast kaplama işlemleri içerisinde dekoratif amaçlı olarak çok farklı söve çeşitleri ile yapılarınıza istediğiniz mimari formlarını kazandırabiliyorsunuz. Bu tarz ihtiyaçlarınızda işin başından sonuna kadar müşteri memnuniyeti odaklı ilerleyen Beonsan, söve dış cephe ile de yapılarınıza çok hoş etkiler bırakıyor. 

Previous Her Tür Mimari Formların Kalıp ve İmalatı

Leave Your Comment

Bilgi Al